top of page

Şekersiz 21 Gün

Halsizlik, Yorgunluk, Uykusuzluk ve Tatlı Krizlerini

Birlikte aşalım mı ?

Şekersiz 21 Gün®

En son ne zaman kendin için bir şeyler yaptın?
En son ne zaman kendini iyi hissettin?
En son ne zaman “değerli’’ hissettin?
En son ne zaman iş için, para için, ailen için, sevdiklerin için ya da arkadaşların için değil, “kendin’’ için erken uyandın?
Yapmak isteyipte yapamadığın her şeyi ve ertelediğin tüm hayalleri gerçeğe dönüştürmenin zamanı gelmedi mi?

Bir pırıltı mı bekliyorsun?

O pırıltı senin içinde! 
Yapmak isteyipte yapamadığın ve her gün ertelediğin her şeyin anahtarı sende!

Değişimi başlatmak için, sayfaları çevirmeye başla.

Unutma, değişim 1 günde olmaz ama değişim 1 günle başlar.

 

 

Günler haftaları oluşturur, haftalar ayları, aylar yılları ve yıllar ömrümüzü. Yani, bir gün içinde aldığımız her karar ve değiştirebildiğimiz her “1 gün’’, hayatımızın tamamına etki eder. Burada, önemli olan sürekliliktir. Devam etmek, bırakmamak, inatla elimizden gelenin en iyisini yapmak ve pes etmemek! 

Şekersiz 21 gün, sadece bir diyet kitabı değildir. 
Tüm hayatınızı değiştirecek, kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak, sağlık ve motivasyon rehberidir.

Bu kitapta; aradığınız sohbeti, motivasyonu, sağlıklı tarifleri, örnek beslenme modelini ve ihtiyacınız olan yaşam enerjisini bulacaksınız. Asla vazgeçmemeniz için size destek olan ve bu süreçte yalnız olmadığınızı hissettirmek için elinden geleni yapan bir kılavuz ve yol arkadaşınız niteliğinde olacak.

“21 gün’’ sadece bir başlangıçtır. Önemli olan 21 günü tamamlayıp değişen alışkanlıklarla birlikte yolculuğa devam etmek ve ömür boyu alışkanlıklarımızı değiştirebilmektir.

21 günde neler değişiyor görmek ister misiniz?

Hadi başlayalım!

 

Şekersiz 21 Gün Projesi'yle sadece beslenme danışmanlığı değil,  büyük kitlelerle birlikte sağlıklı ve şekersiz yaşam hareketini başlatarak, insanların sağlık yaşam tarzı edinmesine kendimizi adadık. 100.000'i aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesinin sonucunda Özge Bezirci Dikici, tüm bilgi birikimini Şekersiz 21 Gün kitabında toparladı. Şekersiz 21 Gün, kitap dünyasının Oscar'ı sayılan Gourmand Awards'ta "Gourmand Best of The World"  ödülünü aldı.

Şekersiz 21 Gün Deneyimim

Şekersiz 21 gün, hayat nasıl olurdu sizce ? Biz denedik, gayet güzel oldu :) Bu süreçte neler yaşadım öğrenmek ister misiniz ?

 

Neden Şekersiz 21 güne başladım?

 

Merhaba, Ben bir diyetisyenim. Son zamanlarda kendimi çok yorgun hissetmeye başladım. Üstelik, her gün 7–8 saat uyumama rağmen, sabahları sanki hiç uyumamış gibi uyanıyordum. Bu durum, gün içindeki enerjimi etkilemeye başlayınca, bir çözüm bulmaya karar verdim. Kan tahlillerimde hiç bir sıkıntı yoktu, hiç bir kronik hastalığım da yoktu. Bu durumu, son zamanlarda davetler, misafirler derken bir anda çok yemeye başladığımız çikolata, cips ve meyveli soda gibi paketli ürünlere bağladım ve bir müddet yapay şeker tüketimimi bitirmeye karar verdim. (Evet, diyetisyenler de kötü şeyler yiyebiliyor :) )

 

Şekersiz 21 Gün Beslenme

Neden 21 Gün ?

Çünkü bir aktiviteyi alışkanlık haline getirebilmek için gerekli minimum süre 21 gündür.

 

Yani, bir şeyi 21 gün boyunca yaptığınızda ya da yapmadığınızda vücut için alışkanlık haline geliyor. 21 gün boyunca yapay şeker tüketimimi sıfırlayarak,bu durumu alışkanlık haline getirmek istemez misiniz ?

Kurallar

- Paketli Ürünleri

- Şekerli ve Gazlı İçeçekleri

- Beyaz Ekmeği

- Alkollü içeçekleri

- Çikolata, Gofret ve Çikolatayı

- Glikoz şurubu içeren herşeyi 

 

21 gün boyunca hayatımızdan çıkarıyoruz.

 

- Günde en az 2 litre su tüketiyoruz ve 30 dk. spor yapıyoruz.

 

21 gün bittiğinde, kendinizi çok daha sağlıklı ve enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Hatta büyük ihtimalle kilo bile vereceksiniz. Alarm bile çalmadan sabahları uyanmaya başlayacaksınız. 

 

Şekersiz, özellikle glikoz şurupsuz bir hayatta daha mutlu olabileceğimizi düşünüyorum:)

 

Bir sonraki şekersiz 21 günü beraber uygulamak ister misiniz ?

Neden Şekersiz 21 Gün
bottom of page