top of page
  • Yazarın fotoğrafıEtiler Diyet Merkezi

Yeni Kararlar

Yeni Kararlar

Günün en önemli, en gerekli ama en ihmal edilen öğünü hangisidir diye sorsam eminim herkes doğru cevabı verir. KAHVALTI! Evet, doğru bildiniz! Kahvaltıya bayılırım ama zaman ayıramam. Siz de benim gibi kahvaltının ne kadar önemli olduğunu ve gün içindeki enerjinizi ne kadar etkilediğini bile bile bunu yapamıyor ve yarım saat erken uyanamıyor musunuz? Ev-iş derken sabahları bu sıkıntıyı çeken, sürekli biryerlere yetişmeye çalışanlar, biliyorum orada bir yerlerdesiniz, sesinizi duyar gibiyim ☺ En azından okula ya da işe gider gitmez orada kahvaltı yapmak en mantıklısı. Ama çok daha parlak bir fikrim var! Sandviç! Hem de lezzetli ve fit sandviç! Bir akşam önceden tam tahıllı ekmek ve beyaz peynirle bol yeşilliklerle, domates, salatalık, biber ile hazırlayacağınız ve buzdolabınızda paketli bir şekilde bulundurabileceğiniz bir sandviç! Hem pratik, hem sağlıklı ve ekonomik, hem de dışarıdan alacağınız bir çok seçeneğe göre daha hijyenik. Her akşam uğraşamam derseniz, 2–3 günlük yapıp buzdolabında bekletebilirsiniz!

Sandviçinizi her gün çeşitlendirmek ve hatta eşinizi / ev arkadaşınızı/ çocuklarınızı/ kendinizi her sabah eğlenceli bir paketle mutlu etmek sizin yaratıcılığınıza kalmış!


Bu yazıyı okuduktan sonra SABAHLARI KAHVALTI YAPMADAN GÜNE BAŞLAMAYANLAR DERNEĞİ‘ne istemeden de olsa üye oldunuz, hoşgeldiniz ♥


Şimdi yazıyı baştan alalım…

Hayatınızdaki en önemli, en gerekli ama en ihmal edilen şey nedir? diye genel bir soru sorsam,eminim ”KENDİ İSTEKLERİNİZ” olduğunu anlarsınız. Kahvaltı, bu yazıda kendinize gereken önemi ne kadar verdiğinizle ilgili küçük bir semboldü sadece.”Bir yerlere yetişmek için uyanıyoruz ama kendimiz için erken uyanmıyoruz” amacım buna dikkat çekmekti. Yeni kararlar alma zamanıdır artık! Yeni ay, hayatımızdaki olumsuzlukları değiştirmek ve olumsuzlukların yerine bizi daha iyi hissettiren şeyleri koymak için çok iyi bir başlangıçtır(her konuda). İşinizde, eşinizde, evinizde, ailenizde, sosyal çevrenizde istemediklerinizi değiştirmenin tam zamanıdır, yılların geçip gittiğini ve bu hayatın yalnızca 1 kere yaşanacağını anlamanın; nasıl hissediyorsak öyle görünmenin, kilo vermenin, sağlıklı olmanın, iyi hissetmenin, nasıl iyi hissediyorsak öyle olmanın tam zamanıdır! Hiçbirşey bir anda olmaz, bunu biliyoruz, farkındayız. Ama yavaş yavaş değişen küçük ayrıntılar, bir bakarız ki tüm hayatımızı değiştirmiş.


Küçük alışkanlıkları sakın küçümsemeyin.Benim bu anlamda aldığım kararlardan şimdilik en küçük olanı kahvaltı alışkanlığımı düzenlemek.


Özge

#yenikararlar #önemli #kahvaltınınönemi #diyetisyen #kahvaltı #ihmaledilen #gerekli #yeniyıl #kendiistekleriniz

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

KAHVE DOSYASI

bottom of page