• Etiler Diyet Merkezi

Gençleştiren ve Zayıflatan Yağlar

Temel yağ asitleri, vücudun metabolik hızını arttırır; hücreler daha hızlı enerji üretmeye, yiyeceklerle alınan kaloriler daha hızlı yakılmaya başlar. Bu da enerjinizin artması anlamına geliyor.


Yağlı balıklar, kabak çekirdeği, ceviz, fındık, badem, zeytinyağı gibi besinleri tüketerek vücudunuzun yağ yakma hızını arttırabilirsiniz. Daha fazla yağ yakmak istiyorsanız diyetinize mutlaka temel yağ asitleri olarak bilinen bu yağları eklemelisiniz. Unutmayın, vücut bu yağları üretemediği için ancak besinlerden alabiliyoruz.

Tabi ki bu noktada miktarlara dikkat etmemiz gerekiyor.


2 tam cevizin ya da 10 adet fındık/bademin kalori olarak 1 tatlı kaşığı yağa eşit olduğunu bilerek tüketmeliyiz. Faydalı diyerek gün içinde fazla miktarlarda tüketmek size kilo aldırır. 1 avuç yaklaşık 20-25 adetin üzerine çıkılmamalıdır.


Temel yağ asitlerinden omega-3;  yağlı balıklar(uskumru,somon,ton balığı gibi),  yeşil yapraklı sebzeler, kabak çekirdeği ve keten tohumunda mevcuttur. Omega-6 ise; ayçiçeği ve balkabağı çekirdeği, kenevir tohumu, susam, ceviz, fındık, badem, soya fasulyesi, mısırda mevcuttur.

Ayrıca temel yağ asitlerinin selüliti önleme konusunda da etkili olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki bol su tüketimi, düzenli egzersiz ve uyku ile birlikte.


Beslenmenize iyi yağları ekleyin, genç ve sağlıklı kalın! 

Özge

#health #diyet #zayıflıyoruz #spor #zeytinyağı #selülit #esansiyelyağlar #diyetisyen #su #protein #beforeafter #karbonhidrat #kiloverme #eatclean #balıkyağı #sağlık #balık #zayıflama #özskitchen #nutrition #yağ

5 görüntüleme0 yorum

Etiler Diyet Merkezi

 

Nispetiye Caddesi, Nispetiye Mahallesi, Levent İş Merkezi No:6 Daire:61 / Beşiktaş / İstanbul

 

Tel: 0542 624 54 62

Özge Bezirci

 

Diyetisyen

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon

© 2020 by Özge Bezirci Dikici