top of page
  • Yazarın fotoğrafıEtiler Diyet Merkezi

Gençleştiren ve Zayıflatan Yağlar

Temel yağ asitleri, vücudun metabolik hızını arttırır; hücreler daha hızlı enerji üretmeye, yiyeceklerle alınan kaloriler daha hızlı yakılmaya başlar. Bu da enerjinizin artması anlamına geliyor.


Ekran Resmi 2015-01-26 22.38.49

Yağlı balıklar, kabak çekirdeği, ceviz, fındık, badem, zeytinyağı gibi besinleri tüketerek vücudunuzun yağ yakma hızını arttırabilirsiniz. Daha fazla yağ yakmak istiyorsanız diyetinize mutlaka temel yağ asitleri olarak bilinen bu yağları eklemelisiniz. Unutmayın, vücut bu yağları üretemediği için ancak besinlerden alabiliyoruz.

Tabi ki bu noktada miktarlara dikkat etmemiz gerekiyor.


Ekran Resmi 2015-01-26 23.11.26

2 tam cevizin ya da 10 adet fındık/bademin kalori olarak 1 tatlı kaşığı yağa eşit olduğunu bilerek tüketmeliyiz. Faydalı diyerek gün içinde fazla miktarlarda tüketmek size kilo aldırır. 1 avuç yaklaşık 20-25 adetin üzerine çıkılmamalıdır.


Ekran Resmi 2015-01-26 22.56.28

Temel yağ asitlerinden omega-3;  yağlı balıklar(uskumru,somon,ton balığı gibi),  yeşil yapraklı sebzeler, kabak çekirdeği ve keten tohumunda mevcuttur. Omega-6 ise; ayçiçeği ve balkabağı çekirdeği, kenevir tohumu, susam, ceviz, fındık, badem, soya fasulyesi, mısırda mevcuttur.

Ayrıca temel yağ asitlerinin selüliti önleme konusunda da etkili olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki bol su tüketimi, düzenli egzersiz ve uyku ile birlikte.


Ekran Resmi 2015-01-26 23.31.12

Beslenmenize iyi yağları ekleyin, genç ve sağlıklı kalın! 

Özge

#health #diyet #zayıflıyoruz #spor #zeytinyağı #selülit #esansiyelyağlar #diyetisyen #su #protein #beforeafter #karbonhidrat #kiloverme #eatclean #balıkyağı #sağlık #balık #zayıflama #özskitchen #nutrition #yağ

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

KAHVE DOSYASI

bottom of page