• Etiler Diyet Merkezi

Bir Yerden Başlamak Lazım Şu Hayatta!

Bu yazıyı okuyorsan, bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir.


SEN;

Kilolu olabilirsin,

Kendine göre, çirkin olabilirsin,

Mutsuz olabilirsin,

Hasta olabilirsin,

İstemediğin bir hayatın tam ortasında duruyor olabilirsin,

AMA,

İçindeki enerjiyi yok sayamazsın!

ve

SEN;

Umutsuz olamazsın!

Böyle bir hakkın yok, bu birincisi;

İkincisi, yaradılışında yok!


Bugün, bir danışanım bana şöyle dedi; ”Ben bir bedenden çok daha fazlasıyım”. İşte bu gerçek ve inanılmaz bir enerji! Bizim içimizde kocaman bir dünya var. Tüm hücrelerimizle, duygularımızla, metabolizmamızla bir mucizeyiz. Aslında; yeterince istersek, yapamayacağımız hiç bir şey yok. İşte bu yüzden, çok tehlikeliyiz! Çünkü, gücümüzü olumlu ya da olumsuz kullanmak tamamen bize bağlı. Hayatımızı cehenneme ya da cennete çevirmek bizim elimizde!


Yasemin Soysal‘ın ”Tek Şişman Beyniniz” adlı çok sevdiğim bir kitabı var, kitabın başlarında bir bölümde; Buzhanede çalışan bir adamdan bahsediyor; belki daha önce duyduğunuz bir hikayedir. Adam buzhaneye giriyor ve kapı arkasından kapanıyor, o sırada soğutma aktif değil, sadece havalandırma çalışıyor ancak adam bunu bilmediği için kendi kendine donma korkusu yaşayarak ”kesin donarak öleceğim” diyerek, kalp krizi geçirip ölüyor. Yasemin Soysal diyor ki; ”Beynimiz o kadar güçlü ki; eğer bizi öldürebiliyorsa, şişmanlatabilir ya da zayıflatabilir!”  Çok iyi bir örnek!


Ne çok şey öğreniyorum gün boyu sizlerden..

Bugün yine, bir danışanım şöyle bir duadan bahsetti;

Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR, İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ver!”

Bu duayı araştırdığımda, M.Ö 2000 yıllarında Hititlere ait bir dua ile karşılaştım, duanın geri kalan kısmına buradan ulaşabilirsiniz.

Şuan bunları okuduğunda, hayatınla ilgili düzeltmek istediğin, değiştirmek istediğin şeyler adına, içinde en ufak bir kıpırtı uyandıysa, HEMEN BİR ADIM AT!

İhtiyacın olan tek şey;

Yapabileceğine inanmak ve rahatlamak!

İşte inanan ve başaranlardan bir kaç güzel örnek;


#acıbadem #diyet #zayıflıyoruz #diyettarifler #öncesonra #diyetisyen #essporto #beforeafter #dietblogger #eatclean #istanbul #dietblog #weightloss #levent #blog #diyetisyenözgebezirci #happy #umut #love #özgebezirci #life #özskitchen #diyetblog #yenibirsen

1 görüntüleme

Etiler Diyet Merkezi

 

Nispetiye Caddesi, Nispetiye Mahallesi, Levent İş Merkezi No:6 Daire:61 / Beşiktaş / İstanbul

 

Tel: 0542 624 54 62

Özge Bezirci

 

Diyetisyen

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon

© 2020 by Özge Bezirci Dikici